تصمیم تاسیس مدرسه توسط مجتمع آموزشی مفید در مناطق زلزله
بسم الله الرحمن الرحیم

اِعلَموا اَنَّ حَوائِجَ النّاسِ اِلَیکُم مِن نِعَمِ اللهِ عَلَیکُم، فَلا تَمَلُّوا النِّعَمَ فَتُحَوَّلَ اِلی غَیرِکُم؛
بدانید که نیازمندی های مردم به شما، از نعمت های الهی بر شماست. پس از این نعمت ها خسته نشوید که هر آینه به سوی دیگران سوق یابد.
امام حسین علیه السلام
اولیای محترم خانواده مفید
با سلام و عرض احترام
همان گونه که مستحضرید، چند روزی است مردم عزیز غرب کشورمان گرفتار آثار ناگوار زلزله هستند. غم از دست دادن عزیزان، آسیب های جسمی اعضای خانواده، بی سرپناهی و پیامدهایی که پس از این دامن گیر حادثه دیدگان خواهد شد، دل همگان را به درد آورده است و هر یک از ما در جست و جوی راهی هستیم تا مرهمی برای درد و رنج هم وطنان مان باشیم. مجتمع مفید برای انجام بخشی از رسالت اجتماعی خود درصدد ساخت یک دبستان شش کلاسه به عنوان خانه ای امن برای کودکان، درمنطقه ی زلزله زده سرپل ذهاب می باشد. مخارج این مدرسه به صورت خیریه از محل کمک های مردمی خانواده ی مفید تامین خواهد شد. همچنین تلاش بر این است که پشتیبانی های برنامه ریزی درسی از مربیان و معلمان عزیز منطقه، توسط مدارس مفید انجام شود و این پشتیبانی متناسب با نیاز منطقه و تا حد امکان بلندمدت باشد. برای شروع کار، بعد از بررسی های انجام شده توسط تیم بازدید کننده و مشورت با مسوولین منطقه، یک مدرسه در روستای قره بلاغ اعظم در فاصله سه کیلومتری سرپل ذهاب انتخاب شده است. این مدرسه آسیب جدی دیده است و نیاز به ساخت مجدد دارد. تعداد دانش آموزان این دبستان حدود ۱۲۰ نفر بوده و در حال حاضر با همت مدیر مدرسه کلاس ها در فضای باز و داخل کانکس های موقت برگزار می شود.
اینک برای ساخت این مدرسه (یا یک مدرسه در مکانی مشابه) نیاز به همت عالی خانواده بزرگ مفید داریم. امید است با عنایت پروردگار و نیت خالص همه عزیزان، بنای خیر و باقیات صالحاتی از خانواده مفید و به نام خانواده مفید به جا بماند. این قدم می تواند منشاء حرکت های بعدی و خدمات دیگر برای همین منطقه و سایر مناطق باشد و به کمک همه همکاران، اولیای محترم، فارغ التحصیلان و دانش آموزان عزیز مجتمع مفید، بالنده تر گردد.
خواهشمند است در صورت تمایل به مشارکت در این امر خیر کمک های نقدی خود را به شماره کارت 6104337652527324 ویژه جمع آوری کمک های نقدی، واریز بفرمایید. ضمن این که می توانید قبوض نقدی را از مدرسه خریداری بفرمایید.
در صورت تمایل فرم کمک رسانی را از اینجا دریافت و تکمیل نموده و به دفتر مدرسه تحویل دهید.
همچنین می توانید اسلاید گزارش بازدید مسئولین مجتمع آموزشی مفید از منطقه را نیز از اینجا دریافت نمایید.
تصاویر زیر بخشی از تصاویر بازدید از مناطق زلزله زده می باشد. برای مشاهده تصاویر بیشتر روی اینجا کلیک نمایید.